SenzaVáha

O mně

Hodila jsem kila za hlavu!

Již léta se zajímám o kvalitní potraviny a vhodnou výživu.

Ano, jsem přesně ta osoba, která čte v obchodech etikety a požaduje v pekárně přesné složení prodávaného pečiva :o) Občas se nestačím divit, jaké výrobky na nás koukají z regálů v obchodech a jak je většina lidí s nadšením a pravidelně konzumuje. Jak na etiketách výrobci zručně kamuflují celkové složení a přidané látky, které prokazatelně škodí našemu zdraví. Je dobré se podívat na to, co vše dnes konzumujeme a jaký dopad může mít taková strava s přemírou jednoduchých cukrů a nevhodných tučných polotovarů na naše zdraví.

Já sama jsem prošla několika nesmyslnými dietami, koktejlovými pokusy a různými alternativními směry stravování. Většinou jsem vydržela! Alespoň 14 dní se zatnutými zuby dodržovat hubnoucí diety a kila šla dolů. Vlčí hlad a chutě mě však brzo doběhly a byla jsem s váhou opět o mnoho nahoře. Ano, náš oblíbený JOJO efekt. Snažila jsem se utřídit si myšlenky v tom, který směr je vlastně ten správný. K čemu jsem došla?

Od všeho něco a všeho s mírou.

image vegetables

Teprve vhodně zvolený pestrý jídelníček a pohyb přinesly své ovoce. Úspěch se dostavil. Váha přestala kolísat, Zhubla jsem několik kilogramů tuku. A co je hlavní? Hravě si dokážu bez zbytečného hladovění váhu i udržet. Postupem času jsem zálibu v potravinách a zdravém stravování posunula do profesionální roviny. Prošla jsem několika akreditovanými kurzy o výživě. Zúčastnila se seminářů a konferencí, které mě nasměrovaly k tomu, že výživové poradenství je nyní mým zaměstnáním.

Mou vášní je studovat materiály o jídle a experimentovat s jídlem samotným. Jsem členem Aliance výživových poradců ČR, pod jejichž záštitou se i nadále ve výživě vzdělávám.

Certifikáty

 

image cer2 image cer3 image cer1 image cer4